Heide seizoen 2025 – deel 1

Het heide seizoen is op dit moment nog niet achter de rug, maar ik begin alvast met een terugblik. Ik verwacht niet met mijn drukke agenda nog tijd te hebben om te gaan de komende periode. Gelukkig kan ik ik terug kijken op twee geweldige ochtenden, dus mij hoor je niet klagen. In dit blog neem ik je mee naar die momenten.

Posbank

Zoals altijd is het afwachten wanneer de heide precies bloeit. Dit hangt uiteraard af van de weersomstandigheden, niet alleen op dat moment maar ook die van de maanden ervoor zijn bepalend. Voor 9 augustus werd een mooie ochtend voorspeld met wat hoge bewolking (kans op kleur) en mist. Van Dave Zuuring had ik gehoord en gezien dat de heide op de Posbank er al prachtig bij stond. Dat is ook wel eens anders geweest de afgelopen jaren, onder andere door droogte. Het was al 8 jaar geleden dat ik daar geweest was, dus ik vond het wel weer eens tijd worden.

Samen met Annette Bijsterbosch besloten we de wekker te zetten en ervoor te gaan. Die wekker ging al vroeg, want om 3.15 zaten we in de auto. Het is zo’n 2 uur rijden voor ons. Dan samen op pad ook wel zo gezellig, blijf je wakker en dan gaat de rit een stuk sneller. Eenmaal op de parkeerplaats zochten we onze spullen bij elkaar en maakten we ons klaar voor de wandeling naar boven. Onderweg hadden we al zoveel mist gezien en het laatste stuk rijden was er niet zoveel meer. Nu klopte dit ook wel met de weerkaarten en mist op de Posbank heb je ook niet heel snel. Dus waren benieuwd wat we zouden aantreffen.

Heide bloei

Gelukkig was het nog niet echt druk doordat we vroeg in het seizoen waren. De heide was prachtig, maar de weersomstandigheden ook. Zeker nadat het licht erbij kwam, werd de nevel in de vallei prachtig opgelicht. Dat werd weer lekker rennen voor mij. Want ja…. als je zoveel moeite doet voor een zonsopkomst en het is mooi, dan wil je ook wel het maximale eruit halen. 🙂 Rennen betekent daar ook nog eens heuveltje op, heuveltje af. Dus ik had gelijk een goede workout te pakken. Maar dat was niet voor niets, want het was zo mooi. Het was gewoon prijsschieten!

Heide bloei

Toen de rust weer een beetje was teruggekeerd, maakte het rennen en fotograferen plaats voor gezelligheid. Er waren meerdere fotografen aanwezig en het is altijd leuk om even contact te maken met elkaar. Een kort praatje over de prachtige omstandigheden van die ochtend, het uitwisselen van ervaringen of simpelweg samen genieten van het uitzicht maakt zulke momenten extra waardevol. Het voelt bijzonder om te merken dat iedereen op zijn eigen manier hetzelfde landschap beleeft, maar toch verbonden is door dezelfde passie voor fotografie.

Heide bloei

De bovenstaande foto is denk ik mijn favoriete foto van de ochtend. Op de voorgrond de paarse heide, het zachte warme licht op de achtergrond die de boom ook mooi los trekt van de rest en in verte de typische glooiing van de Posbank. Dave noemt deze boom trouwens de “Pac-Man” boom. Na hem goed bekeken te hebben snap ik waarom. 😉

Heide bloei
Heide bloei

Toen het licht eenmaal te hard werd hebben we de macro lens er nog bij gepakt. We kwamen daar Ineke Sijtsma tegen en John Goossens. Beide zijn eerder mee geweest met ons op een fotoreis met Dutch Photo Academy. Dan is het altijd weer gezellig om elkaar tegen te komen. Zij hadden ook de macro lens mee genomen, dus zo lagen we met z’n vieren op de grond op zoek naar het mooiste heide bloemetje.

Heide bloei macro
Heide bloei macro

Na afloop hebben we nog gezellig na gekletst en wat gedronken bij Sander Grefte, samen met Dave Zuuring. Een gezellige afsluiter van een top ochtend.

De volgende keer het verslag en foto’s van de tweede heide ochtend.

Tags:

Comments 1

Geef een reactie